FANDOM


Alternatywizm Fekalski - Religia powstała w 2009 roku polegająca na buncie przeciwko Wielkiemu Fekalowi, nowoczesny nurt Fekalianizmu.


Różnice między Wielkim Fekalizmem a Alternatywizmem Fekalskim Edytuj

Kościół Wielkiego Fekala odnosi się do oddawania czci w postaci wydalania kału, natomiast w Alternatywiźmie Fekalskim nie istnieje składanie niczego kolwiek Wielkiemu Fekalowi, lecz proszenie go o wygranie życia i rozgrzeszenie. Alternatywiści Fekalscy obwiniają Wielkiego Fekala o zsyłanie na ludzi nieszczęść i zsyłanie przegrywania życia, dlatego modlą się do niego prosząc go o znalezienie dziewczyny, znalezienie kumpli, znalezienie pracy, uzyskanie dużej masy mięśniowej bez używania stertydów itd. Gdy Wielki Fekal przez długi czas nie pomaga spełnić wierzącym swoich celów ani rozwiązać problemów, dopuszczone ejst obrażanie go i wyzywanie. Jest to właśnie wyraz buntu przeciwko Wielkiemu Fekalowi, za to że nie wysłuchał ich próśb ani nie otoczył ich opieką boską.


Ewangelia według Świętego Fekala interpretowana przez Alternatywizm Fekalski Edytuj

Alternatywiści Fekalscy twierdzą, że Chrystus i jego uczniowie argumentowali, że w Dziejach apostołowie Moderator Jacek i Moderator Ernest przedstawieni są niemal jako zgodni orędownicy tej samej postawy teologicznej, co jest sprzeczne ze stulejarstwem. Zdaniem Brańskiego, dokonano tego w II stuleciu w celu zatarcia różnic między dwoma nurtami Fekalizmu, z których jeden odwoływał się do nauczania Moderatora, a drugi do nauki Brańskiego.

List do Stulejarzy interpretowany przez Alternatywizm Fekalski


W co wierzą Alternatywiści Fekalscy:

  • Wierzą, że po modlitwie o wygranie życia, zostaną wysłuchani i wygrają życie
  • Wierzą w objawienia Wielkiego Fekala i Ducha Stulejarskiego i przeżywanie go we własnej osobie
  • Wierzą w rozmowę z Wielkim Fekalem przez telefon
  • Wierzą, że po opluciu i naubliżaniu Wielkiemu Fekalowi temu zrobi się głupio i da im wszystko, czego pragną
Fekaliaństwo
Nurty: — Wielki FekalizmAlternatywizm FekalskiJotpegowy Zjazdowizm

Bóstwa: — Wielki FekalPierwszy Stulej

Święte pisma: — Proroctwo Wielkiego FekalaProroctwa Fekala dotyczące PozaforumEwangelia według Stuleja uczonego w pismachList do StulejarzyApel ks.Tuleja kapelana f23

Tematy powiązane: — Modek