FANDOM


Stulejarz (stulej, stoolej)– coraz bardziej popularne określenie nieudacznika życiowego, czyli tzw. cioty.

Uwaga! Określenie pochodzi od "stulejki" , jednakże nie należy bezpośrednio utożsamiać go ze zwężeniem fałdu napletka, ale z problemem natury psychicznej, tzw. "mentalną stulejką", czyli wrodzoną nieśmiałością i życiową nieporadnością.

Stulejarz to człowiek popadły w stan specyficznego marazmu i totalnego nihilizmu. Sami stulejarze mówią o sobie, iż przegrali życie (najczęściej z kredensem). Szukają oni wirtualnych miejsc spotkań, takich jak fora internetowe, gdzie spodziewają się spotkać innych, podobnych sobie stulejarzy i traktują te miejsca jako swoistą protezę życia towarzyskiego. Życie stulejarza to pasmo ciągłych porażek, począwszy od kupowania rzeczy codziennego użytku i ubrań w tanich dyskontach (typu Biedronka), a skończywszy na zupełnych niepowodzeniach w kontaktach z kobietami.

Wygląd i cechy stulejarza

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje stulejarzy. Jedne to wysokie, chude i blade patyczaki (np. Porucznik 192cm 75kg), uginające się na wietrze, a drugie to bardzo niskie, otyłe prosiaki z ginekomastią (np. JOKER 173cm, piwny bęben)

Grafika stulejarska

http://stulejarz.fotosik.pl/

Ciekawostka

http://wiadomosci.onet.pl/1944203,12,item.html

Zobacz też